Automatyczne nawadnianie ogrodu

Jeszcze kilka lat temu systemy automatycznego nawadniania ogrodu były uważane za luksus. Dzisiaj może sobie na nie pozwolić coraz większa liczba właścicieli działek i ogrodów.
Na system automatycznego nawadniania składają się różnego rodzaju zraszacze, sterowniki, elektrozawory i czujniki wilgotności. Jego posiadacze nie muszą pamiętać o mozolnym i czasochłonnym podlewaniu ogrodu. System uruchamia się samoczynnie – w zależności od pory dnia oraz aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Osoby podlewające rośliny, drzewa i krzewy tradycyjnym wężem praktycznie nie mają szans na optymalne wymierzenie ilości wody, jaka jest najbardziej odpowiednia. Trzeba też wiedzieć, że poszczególne gatunki roślin mają niezwykle zróżnicowane zapotrzebowanie na wodę.
System automatycznego nawadniania ogrodu to nie tylko korzyść dla drzew, krzewów, roślin i trawników. Pozwala na zaoszczędzenie sporych ilości wody, gdyż podlewanie jest dopasowane do pory dnia i aktualnego zapotrzebowania ogrodu na wodę. Ponadto jest niezwykle przydatny podczas nieobecności domowników, systematycznie podlewając ogród.

Dodaj komentarz