Rośliny na balkonie

Właściciele domów i mieszkań posiadających balkony i tarasy chcą sprawić, by były one piękne i zielone. Do tego celu doskonale nadadzą się rośliny posadzone w skrzynkach, a nawet niewielkie krzewy. Pracę można zacząć już wiosną.
Tak jak w ogrodzie, ważne jest nie tylko posadzenie roślin i krzewów, ale także ich pielęgnacja – nawożenie i podlewanie. Na początek warto zapewnić roślinności odpowiednie warunki glebowe. Wystarczy kupić odpowiednią ziemię do skrzynek. Na ich dno należy jednak najpierw wsypać trochę żwiru lub drobnych kamyków. Dobrze sprawdza się także keramzyt, który wchłania nadmiar wody, a oddaje go, gdy gleba jest wysuszona. Dopiero później do skrzynki trzeba wsypać ziemię, jednak tylko do połowy jej wysokości. Potem można już sadzić rośliny, rozpoczynając od tych największych. Nie wolno ich umieszczać też blisko siebie, gdyż będą się później rozrastać.
Po posadzeniu roślin trzeba je podlać. Pierwsze podlewanie powinno być obfite. Potem wystarczy nawozić i nawadniać rośliny zgodnie z wymaganiami poszczególnych gatunków.
Niewielkie krzewy można z kolei sadzić w dużych donicach. Tutaj postępowanie jest podobne, jak przy sadzeniu roślin w skrzynkach.

Dodaj komentarz