Polepszanie gleby w ogrodzie

Nie wszystkie pory roku są łaskawe dla ogrodu – znajdującej się w nim gleby i rosnących roślin. Rozwijaniu się wielu chorób sprzyjają różnorodne czynniki: ciepło, wilgoć, przegrzewanie się roślin i zarodniki grzybów lub bakterii.

W tej sytuacji nie pomoże nawet dowiezienie dobrej i żyznej gleby. Korzystnym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie specjalnego preparatu organicznego – polepszacza gleby. Zawiera on wiele pozytywnych mikroorganizmów i trwałą, aktywną próchnicę. Szczególnie sprawdza się on na słabej i suchej glebie.

Polepszacz gleby to preparat bardzo wydajny – duże, dwulitrowe opakowanie może wystarczyć nawet na 400 metrów ogrodu. Wystarczy jedynie polewać nim rabaty, by osiągać pozytywne wyniki. Polepszacz zapobiega powstawaniu i występowaniu wielu chorób, wypiera z gleby negatywną mikroflorę oraz poprawia chłonność wodną ziemi. Nie trzeba go stosować często – wystarczy raz lub dwa razy do roku. Polepszacz gleby sprawi, że na próchnicę zostanie przerobiona ścięta trawa, opadłe liście, ściółka i inna materia organiczna. Dzięki temu trawa, rośliny, drzewa i krzewy będą lepiej się rozwijać i unikną wielu chorób.

Dodaj komentarz