Zielono dookoła

Każdy właściciel ogrodu chciałby mieć u siebie piękną i gęstą trawę. Przede wszystkim wymaga ona niewielkiego nakładu pracy. Nie trzeba spędzać zbyt wiele czasu przy łopacie, grabiach czy kosiarce.

Założenie trawnika wymaga raczej wysiłku związanego z jego zaplanowaniem i zaprojektowaniem. Jeśli jednak zaplanuje się go rozsądnie, można zaoszczędzić czas i pieniądze.
Trawnik w ogrodzie sprawi, że mamy kawałek pięknego, zielonego terenu, który nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy.
Sadząc w ogrodzie rośliny czy drzewa, zawsze liczymy się z pracochłonnym pielęgnowaniem naszej roślinności – pielenie, ochrona przed insektami, etc. Trawnik nie stwarza tylu problemów.

Zielone rolety okienne

Trawa w ogrodzie stanowi ponadto wolną, zieloną przestrzeń, na której nasze dzieci będą mogły się pobawić, a my możemy rozłożyć kocyk i poopalać się w cieplejsze dni. Trawnik nie ucierpi na skutek tego rodzaju aktywności.
Są różne rodzaje trawy – każdy, kto chce mieć swój trawnik znajdzie coś dla siebie. Trawa to rozwiązanie zarówno dla osób bardzo wymagających, które tworzą ze swych ogrodów istne arcydzieło, jak również dla chcących mieć po prostu kawałek zielonego terenu.

Dodaj komentarz